Share:
 

Season Fixture

Season 
Grade 
Date/time Home Team   Away Team Venue MS Full
Results
Round 1
5 Oct 19 12:00PM Bell Post Hill   def   Leopold Myers Reserve (Myers Reserve 1) Official result
5 Oct 19 12:00PM Murgheboluc   def   Lara King Lloyd Recreation Reserve No. 1 Official result
5 Oct 19 12:00PM South Barwon   def by   Grovedale South Barwon Reserve (Reynolds Oval) Official result
5 Oct 19 12:00PM North Geelong   def   St Josephs Osborne Park (Keith Barclay Oval) Official result
6 Oct 19 12:00PM Newtown & Chilwell   def by   East Belmont Winter Reserve (Winter Reserve 1) Official result
Round 2
12 Oct 19 12:15PM Lara   def   Bell Post Hill Bisinella Oval, Lara Official result
12 Oct 19 12:15PM Leopold   def by   North Geelong Leopold Memorial Park (Community Oval No. 1) Official result
12 Oct 19 12:15PM St Josephs   def   Newtown & Chilwell St Josephs College (Zampatti Oval) Official result
12 Oct 19 12:15PM East Belmont   def by   South Barwon Winter Reserve (Winter Reserve 1) Official result
12 Oct 19 12:15PM Grovedale   def   Murgheboluc Burdoo Recreation Reserve Official result
Round 3
19 Oct 19 1:15PM, 26 Oct 19 1:15PM Murgheboluc   drew   East Belmont King Lloyd Recreation Reserve No. 1 Official result
19 Oct 19 1:15PM, 26 Oct 19 1:15PM South Barwon   def   St Josephs South Barwon Reserve (Reynolds Oval) Official result
19 Oct 19 1:15PM, 26 Oct 19 1:15PM Newtown & Chilwell   drew   North Geelong KFC Oval, Queens Park (Highton) Official result
19 Oct 19 1:15PM, 26 Oct 19 1:15PM Leopold   def by   Lara Leopold Memorial Park (Community Oval No. 1) Official result
19 Oct 19 1:15PM, 26 Oct 19 1:15PM Bell Post Hill   def by   Grovedale Myers Reserve (Myers Reserve 1) Official result
Round 4
2 Nov 19 1:15PM, 9 Nov 19 12:15PM St Josephs   drew   Murgheboluc St Josephs College (Zampatti Oval) Official result
2 Nov 19 1:15PM, 9 Nov 19 12:15PM East Belmont   drew   Bell Post Hill Winter Reserve (Winter Reserve 1) Official result
2 Nov 19 1:15PM, 9 Nov 19 12:15PM Grovedale   drew   Lara Burdoo Recreation Reserve Official result
2 Nov 19 1:15PM, 9 Nov 19 12:15PM Newtown & Chilwell   drew   Leopold KFC Oval, Queens Park (Highton) Official result
2 Nov 19 1:15PM, 9 Nov 19 12:15PM North Geelong   drew   South Barwon Osborne Park (Keith Barclay Oval) Official result
Round 5
16 Nov 19 1:15PM, 23 Nov 19 1:15PM Lara   def by   East Belmont Bisinella Oval, Lara Official result
16 Nov 19 1:15PM, 23 Nov 19 1:15PM Bell Post Hill   def by   St Josephs Myers Reserve (Myers Reserve 1) Official result
16 Nov 19 1:15PM, 23 Nov 19 1:15PM Murgheboluc   def by   North Geelong King Lloyd Recreation Reserve No. 1 Official result
16 Nov 19 1:15PM, 23 Nov 19 1:15PM South Barwon   def   Newtown & Chilwell South Barwon Reserve (Reynolds Oval) Official result
16 Nov 19 1:15PM, 23 Nov 19 1:15PM Leopold   def by   Grovedale Leopold Memorial Park (Community Oval No. 1) Official result
Round 6
30 Nov 19 1:15PM, 7 Dec 19 1:15PM Newtown & Chilwell   def by   Murgheboluc KFC Oval, Queens Park (Highton) Official result
30 Nov 19 1:15PM, 7 Dec 19 1:15PM North Geelong   def   Bell Post Hill Osborne Park (Keith Barclay Oval) Official result
30 Nov 19 1:15PM, 7 Dec 19 1:15PM St Josephs   def   Lara St Josephs College (Zampatti Oval) Official result
30 Nov 19 1:15PM, 7 Dec 19 1:15PM East Belmont   def by   Grovedale Winter Reserve (Winter Reserve 1) Official result
1 Dec 19 1:15PM, 8 Dec 19 1:15PM South Barwon   def   Leopold Leopold Memorial Park (Community Oval No. 1) Official result
Round 7
14 Dec 19 1:15PM, 21 Dec 19 1:15PM Leopold   def by   East Belmont Leopold Memorial Park (Community Oval No. 1) Official result
14 Dec 19 1:15PM, 21 Dec 19 1:15PM Grovedale   def by   St Josephs Burdoo Recreation Reserve Official result
14 Dec 19 1:15PM, 21 Dec 19 1:15PM Lara   def by   North Geelong Bisinella Oval, Lara Official result
14 Dec 19 1:15PM, 21 Dec 19 1:15PM Bell Post Hill   def   Newtown & Chilwell Myers Reserve (Myers Reserve 1) Official result
14 Dec 19 1:15PM, 21 Dec 19 1:15PM Murgheboluc   def   South Barwon King Lloyd Recreation Reserve No. 1 Official result
Round 8
11 Jan 20 12:15PM St Josephs   def by   East Belmont St Josephs College (Zampatti Oval) Official result
11 Jan 20 12:15PM Murgheboluc   def   Leopold King Lloyd Recreation Reserve No. 1 Official result
11 Jan 20 12:15PM South Barwon   def   Bell Post Hill South Barwon Reserve (Reynolds Oval) Official result
11 Jan 20 12:15PM Newtown & Chilwell   drew   Lara KFC Oval, Queens Park (Highton) Official result
11 Jan 20 12:15PM North Geelong   def by   Grovedale Osborne Park (Keith Barclay Oval) Official result
Round 9
18 Jan 20 12:15PM Lara   def   South Barwon Bisinella Oval, Lara Official result
18 Jan 20 12:15PM Bell Post Hill   def by   Murgheboluc Myers Reserve (Myers Reserve 1) Official result
18 Jan 20 12:15PM Leopold   def by   St Josephs Leopold Memorial Park (Community Oval No. 1) Official result
18 Jan 20 12:15PM East Belmont   def   North Geelong Winter Reserve (Winter Reserve 1) Official result
18 Jan 20 12:15PM Grovedale   def   Newtown & Chilwell Burdoo Recreation Reserve Official result
Round 10
25 Jan 20 1:15PM, 1 Feb 20 1:15PM Leopold   def   Bell Post Hill Leopold Memorial Park (Community Oval No. 1) Official result
25 Jan 20 1:15PM, 1 Feb 20 1:15PM Lara   drew   Murgheboluc Bisinella Oval, Lara Official result
25 Jan 20 1:15PM, 1 Feb 20 1:15PM Grovedale   def by   South Barwon Burdoo Recreation Reserve Official result
25 Jan 20 1:15PM, 1 Feb 20 1:15PM East Belmont   drew   Newtown & Chilwell Winter Reserve (Winter Reserve 1) Official result
25 Jan 20 1:15PM, 1 Feb 20 1:15PM St Josephs   drew   North Geelong St Josephs College (Zampatti Oval) Official result
Round 11
8 Feb 20 1:15PM, 15 Feb 20 1:15PM Bell Post Hill   drew   Lara Myers Reserve (Myers Reserve 1) Official result
8 Feb 20 1:15PM, 15 Feb 20 1:15PM North Geelong   def   Leopold Osborne Park (Keith Barclay Oval) Official result
8 Feb 20 1:15PM, 15 Feb 20 1:15PM Newtown & Chilwell   drew   St Josephs KFC Oval, Queens Park (Highton) Official result
8 Feb 20 1:15PM, 15 Feb 20 1:15PM South Barwon   def   East Belmont South Barwon Reserve (Reynolds Oval) Official result
8 Feb 20 1:15PM, 15 Feb 20 1:15PM Murgheboluc   def by   Grovedale King Lloyd Recreation Reserve No. 1 Official result
Round 12
22 Feb 20 1:15PM, 29 Feb 20 1:15PM East Belmont   def   St Josephs Winter Reserve (Winter Reserve 1) Official result
22 Feb 20 1:15PM, 29 Feb 20 1:15PM Leopold   def   Murgheboluc Leopold Memorial Park (Community Oval No. 1) Official result
22 Feb 20 1:15PM, 29 Feb 20 1:15PM Bell Post Hill   def   South Barwon Myers Reserve (Myers Reserve 1) Official result
22 Feb 20 1:15PM, 29 Feb 20 1:15PM Lara   def   Newtown & Chilwell Bisinella Oval, Lara Official result
22 Feb 20 1:15PM, 29 Feb 20 1:15PM Grovedale   def by   North Geelong Burdoo Recreation Reserve Official result
Round 13
7 Mar 20 1:15PM, 14 Mar 20 1:15PM St Josephs   def   Leopold St Josephs College (Zampatti Oval) Official result
7 Mar 20 1:15PM, 14 Mar 20 1:15PM North Geelong   def by   East Belmont Osborne Park (Keith Barclay Oval) Official result
7 Mar 20 1:15PM, 14 Mar 20 1:15PM Newtown & Chilwell   def by   Grovedale KFC Oval, Queens Park (Highton) Official result
14 Mar 20 12:15PM, 14 Mar 20 12:15PM South Barwon   def   Lara South Barwon Reserve (Reynolds Oval) Official result
14 Mar 20 12:15PM, 14 Mar 20 12:15PM Murgheboluc   def by   Bell Post Hill King Lloyd Recreation Reserve No. 1 Official result
SEMI FINALS
21 Mar 20 12:45PM, 22 Mar 20 12:45PM Grovedale   v   South Barwon Burdoo Recreation Reserve  
21 Mar 20 12:45PM, 22 Mar 20 12:45PM North Geelong   v   East Belmont Winter Reserve (Winter Reserve 1)  
FINAL
21 Mar 20 1:00PM, 22 Mar 20 1:00PM TBD v TBD  

Fixture Last updated: 15 Mar 20 8:31PM (local time)

Match status (MS)
Match status Progress result entered
Match status Final result entered, unconfirmed
Match status Result in dispute
Match status Final result entered and confirmed
Match status Official result
Matches in red have been copied from another grade as part of a re-grading process. In this case the match will link to the original grade.