Share:
 

Season Fixture

Season 
Grade 
Division 1 Turf 2nds
Date/time Home Team   Away Team Venue MS Full
Results
Round 1
7 Oct 17 12:15PM North Geelong   def   Murgheboluc North Geelong No.1, Osborne Park No 1 Official result
7 Oct 17 12:15PM Newtown & Chilwell   def by   South Barwon Newtown No.1. Stinton Oval Official result
7 Oct 17 12:15PM St Josephs   def   Geelong City St Joseph's No.1. College Main Oval Official result
7 Oct 17 12:15PM Grovedale   def   East Belmont Grovedale No.1. Burdoo Reserve Official result
7 Oct 17 12:15PM Lara   def by   Leopold Lara No.1 Mill Rd Oval-1 Official result
Round 2
14 Oct 17 12:15PM Murgheboluc   def by   Grovedale Murghy No.1 King Lloyd Rec. Res.-1 Official result
14 Oct 17 12:15PM South Barwon   def   Lara S.B. No.1 South Barwon Reserve No.2. Official result
14 Oct 17 12:15PM Leopold   def   Geelong City Leopold Bank Community Oval No.1 Official result
14 Oct 17 12:15PM East Belmont   def by   St Josephs E.B. No.1. Winter Reserve No 1 Official result
14 Oct 17 12:15PM Newtown & Chilwell   def by   North Geelong Newtown No.1. Stinton Oval Official result
Round 3
21 Oct 17 1:15PM, 28 Oct 17 1:15PM Leopold   def by   Murgheboluc Leopold Bank Community Oval No.1 Official result
21 Oct 17 1:15PM, 28 Oct 17 1:15PM Grovedale   def   South Barwon Grovedale No.1. Burdoo Reserve Official result
21 Oct 17 1:15PM, 28 Oct 17 1:15PM Lara   def   Newtown & Chilwell Lara No.1 Mill Rd Oval-1 Official result
21 Oct 17 1:15PM, 28 Oct 17 1:15PM St Josephs   def by   North Geelong St Joseph's No.1. College Main Oval Official result
21 Oct 17 1:15PM, 28 Oct 17 1:15PM Geelong City   def   East Belmont G.C. No.1. Richmond Crescent Oval Official result
Round 4
4 Nov 17 1:15PM, 11 Nov 17 1:15PM Geelong City   def by   Murgheboluc G.C. No.1. Richmond Crescent Oval Official result
4 Nov 17 1:15PM, 11 Nov 17 1:15PM St Josephs   def   South Barwon St Joseph's No.1. College Main Oval Official result
4 Nov 17 1:15PM, 11 Nov 17 1:15PM Newtown & Chilwell   def by   Grovedale Newtown No.1. Stinton Oval Official result
4 Nov 17 1:15PM, 11 Nov 17 1:15PM North Geelong   def by   Lara North Geelong No.1, Osborne Park No 1 Official result
11 Nov 17 12:15PM East Belmont   def by   Leopold E.B. No.1. Winter Reserve No 1 Official result
Round 5
18 Nov 17 1:15PM, 25 Nov 17 1:15PM Grovedale   def   Geelong City Grovedale No.1. Burdoo Reserve Official result
18 Nov 17 1:15PM, 25 Nov 17 1:15PM Leopold   def   St Josephs Leopold Bank Community Oval No.1 Official result
18 Nov 17 1:15PM, 25 Nov 17 1:15PM Murgheboluc   def by   Newtown & Chilwell Murghy No.1 King Lloyd Rec. Res.-1 Official result
18 Nov 17 1:15PM, 25 Nov 17 1:15PM South Barwon   def   North Geelong S.B. No.1 South Barwon Reserve No.2. Official result
25 Nov 17 12:15PM East Belmont   def by   Lara E.B. No.1. Winter Reserve No 1 Official result
Round 6
9 Dec 17 12:15PM South Barwon   def   Murgheboluc S.B. No.1 South Barwon Reserve No.2. Official result
9 Dec 17 12:15PM Newtown & Chilwell   def   East Belmont Newtown No.1. Stinton Oval Official result
9 Dec 17 12:15PM Lara   def by   St Josephs Lara No.1 Mill Rd Oval-1 Official result
9 Dec 17 12:15PM Grovedale   def   Leopold Grovedale No.1. Burdoo Reserve Official result
10 Dec 17 12:15PM Geelong City   def by   North Geelong G.C. No.1. Richmond Crescent Oval Official result
Round 7
16 Dec 17 1:15PM, 23 Dec 17 1:15PM Geelong City   def by   South Barwon G.C. No.1. Richmond Crescent Oval Official result
16 Dec 17 1:15PM, 23 Dec 17 1:15PM St Josephs   def by   Grovedale St Joseph's No.1. College Main Oval Official result
16 Dec 17 1:15PM, 23 Dec 17 1:15PM Murgheboluc   def   Lara Murghy No.1 King Lloyd Rec. Res.-1 Official result
16 Dec 17 1:15PM, 23 Dec 17 1:15PM East Belmont   def by   North Geelong E.B. No.1. Winter Reserve No 1 Official result
16 Dec 17 1:15PM, 23 Dec 17 1:15PM Leopold   def   Newtown & Chilwell Leopold Bank Community Oval No.1 Official result
Round 8
13 Jan 18 12:15PM St Josephs   drew   Murgheboluc St Joseph's No.1. College Main Oval Official result
13 Jan 18 12:15PM East Belmont   def by   South Barwon E.B. No.1. Winter Reserve No 1 Official result
13 Jan 18 12:15PM Leopold   drew   North Geelong Leopold Bank Community Oval No.1 Official result
13 Jan 18 12:15PM Grovedale   drew   Lara Grovedale No.1. Burdoo Reserve Official result
13 Jan 18 1:15PM Geelong City   drew   Newtown & Chilwell G.C. No.1. Richmond Crescent Oval Official result
Round 9
20 Jan 18 1:15PM, 27 Jan 18 1:15PM Murgheboluc   def   East Belmont Murghy No.1 King Lloyd Rec. Res.-1 Official result
20 Jan 18 1:15PM, 27 Jan 18 1:15PM South Barwon   def   Leopold S.B. No.1 South Barwon Reserve No.2. Official result
20 Jan 18 1:15PM, 27 Jan 18 1:15PM Newtown & Chilwell   def by   St Josephs Newtown No.1. Stinton Oval Official result
20 Jan 18 1:15PM, 27 Jan 18 1:15PM North Geelong   def   Grovedale North Geelong No.1, Osborne Park No 1 Official result
20 Jan 18 1:15PM, 27 Jan 18 1:15PM Lara   def by   Geelong City Lara No.1 Mill Rd Oval-1 Official result
Round 10
3 Feb 18 1:15PM, 10 Feb 18 1:15PM Murgheboluc   def by   North Geelong Murghy No.1 King Lloyd Rec. Res.-1 Official result
3 Feb 18 1:15PM, 10 Feb 18 1:15PM South Barwon   def   Newtown & Chilwell S.B. No.1 South Barwon Reserve No.2. Official result
3 Feb 18 1:15PM, 10 Feb 18 1:15PM East Belmont   def by   Grovedale E.B. No.1. Winter Reserve No 1 Official result
3 Feb 18 1:15PM, 10 Feb 18 1:15PM Leopold   def by   Lara Leopold Bank Community Oval No.1 Official result
3 Feb 18 1:15PM, 10 Feb 18 1:15PM Geelong City   def by   St Josephs G.C. No.1. Richmond Crescent Oval Official result
Round 11
17 Feb 18 1:15PM, 24 Mar 18 1:15PM Grovedale   def by   Murgheboluc Grovedale No.1. Burdoo Reserve Official result
17 Feb 18 1:15PM, 24 Mar 18 1:15PM St Josephs   def   East Belmont St Joseph's No.1. College Main Oval Official result
17 Feb 18 1:15PM, 24 Mar 18 1:15PM Lara   def by   South Barwon Lara No.1 Mill Rd Oval-1 Official result
17 Feb 18 1:15PM, 24 Mar 18 1:15PM Geelong City   def by   Leopold G.C. No.1. Richmond Crescent Oval Official result
17 Feb 18 1:15PM, 24 Mar 18 1:15PM North Geelong   def   Newtown & Chilwell North Geelong No.1, Osborne Park No 1 Official result
Round 12
3 Mar 18 1:15PM, 10 Mar 18 1:15PM Murgheboluc   def by   St Josephs Murghy No.1 King Lloyd Rec. Res.-1 Official result
3 Mar 18 1:15PM, 10 Mar 18 1:15PM Newtown & Chilwell   def   Geelong City Newtown No.1. Stinton Oval Official result
3 Mar 18 1:15PM, 10 Mar 18 1:15PM Lara   def by   Grovedale Lara No.1 Mill Rd Oval-1 Official result
3 Mar 18 1:15PM, 10 Mar 18 1:15PM South Barwon   def   East Belmont S.B. No.1 South Barwon Reserve No.2. Official result
3 Mar 18 1:15PM, 10 Mar 18 1:15PM North Geelong   def by   Leopold North Geelong No.1, Osborne Park No 1 Official result
SEMI FINALS
17 Mar 18 12:45PM, 18 Mar 18 12:45PM South Barwon   def   St Josephs E.B. No.1. Winter Reserve No 1 Official result
17 Mar 18 12:45PM, 18 Mar 18 12:45PM Grovedale   v   North Geelong Leopold Bank Community Oval No.1 Official result
FINAL
24 Mar 18 12:45PM, 25 Mar 18 12:45PM South Barwon   def by   Grovedale S.B. No.1 South Barwon Reserve No.2. Official result

Fixture Last updated: 20 Mar 18 12:55PM (local time)

Match status (MS)
Match status Progress result entered
Match status Final result entered, unconfirmed
Match status Result in dispute
Match status Final result entered and confirmed
Match status Official result
Matches in red have been copied from another grade as part of a re-grading process. In this case the match will link to the original grade.