Season Fixture

Season 
Grade 
Ladder
Download the association PDF fixture/handbook
Date/time Home Team   Away Team Venue MS Full
Results
Round 1
5 Oct 19 12:00PM Bell Post Hill   def   Leopold Myers Reserve (Myers Reserve 1) Official result
5 Oct 19 12:00PM Murgheboluc   def   Lara King Lloyd Recreation Reserve No. 1 Official result
5 Oct 19 12:00PM South Barwon   def by   Grovedale South Barwon Reserve (Reynolds Oval) Official result
5 Oct 19 12:00PM North Geelong   def   St Josephs Osborne Park (Keith Barclay Oval) Official result
6 Oct 19 12:00PM Newtown & Chilwell   def by   East Belmont Winter Reserve (Winter Reserve 1) Official result
Round 2
12 Oct 19 12:15PM Lara   def   Bell Post Hill Bisinella Oval, Lara Official result
12 Oct 19 12:15PM Leopold   def by   North Geelong Leopold Memorial Park (Community Oval No. 1) Official result
12 Oct 19 12:15PM St Josephs   def   Newtown & Chilwell St Josephs College (Zampatti Oval) Official result
12 Oct 19 12:15PM East Belmont   def by   South Barwon Winter Reserve (Winter Reserve 1) Official result
12 Oct 19 12:15PM Grovedale   def   Murgheboluc Burdoo Recreation Reserve Official result
Round 3
19 Oct 19 1:15PM, 26 Oct 19 1:15PM Murgheboluc   drew   East Belmont King Lloyd Recreation Reserve No. 1 Official result
19 Oct 19 1:15PM, 26 Oct 19 1:15PM South Barwon   def   St Josephs South Barwon Reserve (Reynolds Oval) Official result
19 Oct 19 1:15PM, 26 Oct 19 1:15PM Newtown & Chilwell   drew   North Geelong KFC Oval, Queens Park (Highton) Official result
19 Oct 19 1:15PM, 26 Oct 19 1:15PM Leopold   def by   Lara Leopold Memorial Park (Community Oval No. 1) Official result
19 Oct 19 1:15PM, 26 Oct 19 1:15PM Bell Post Hill   def by   Grovedale Myers Reserve (Myers Reserve 1) Official result
Round 4
2 Nov 19 1:15PM, 9 Nov 19 12:15PM St Josephs   drew   Murgheboluc St Josephs College (Zampatti Oval) Official result
2 Nov 19 1:15PM, 9 Nov 19 12:15PM East Belmont   drew   Bell Post Hill Winter Reserve (Winter Reserve 1) Official result
2 Nov 19 1:15PM, 9 Nov 19 12:15PM Grovedale   drew   Lara Burdoo Recreation Reserve Official result
2 Nov 19 1:15PM, 9 Nov 19 12:15PM Newtown & Chilwell   drew   Leopold KFC Oval, Queens Park (Highton) Official result
2 Nov 19 1:15PM, 9 Nov 19 12:15PM North Geelong   drew   South Barwon Osborne Park (Keith Barclay Oval) Official result
Round 5
16 Nov 19 1:15PM, 23 Nov 19 1:15PM Lara   def by   East Belmont Bisinella Oval, Lara Official result
16 Nov 19 1:15PM, 23 Nov 19 1:15PM Bell Post Hill   def by   St Josephs Myers Reserve (Myers Reserve 1) Official result
16 Nov 19 1:15PM, 23 Nov 19 1:15PM Murgheboluc   def by   North Geelong King Lloyd Recreation Reserve No. 1 Official result
16 Nov 19 1:15PM, 23 Nov 19 1:15PM South Barwon   def   Newtown & Chilwell South Barwon Reserve (Reynolds Oval) Official result
16 Nov 19 1:15PM, 23 Nov 19 1:15PM Leopold   def by   Grovedale Leopold Memorial Park (Community Oval No. 1) Official result
Round 6
30 Nov 19 1:15PM, 7 Dec 19 1:15PM Newtown & Chilwell   v   Murgheboluc KFC Oval, Queens Park (Highton) Progress result entered
30 Nov 19 1:15PM, 7 Dec 19 1:15PM North Geelong   v   Bell Post Hill Osborne Park (Keith Barclay Oval) Progress result entered
30 Nov 19 1:15PM, 7 Dec 19 1:15PM St Josephs   v   Lara St Josephs College (Zampatti Oval) Progress result entered
30 Nov 19 1:15PM, 7 Dec 19 1:15PM East Belmont   v   Grovedale Winter Reserve (Winter Reserve 1) Progress result entered
1 Dec 19 1:15PM, 8 Dec 19 1:15PM South Barwon   v   Leopold Leopold Memorial Park (Community Oval No. 1) Progress result entered
Round 7
14 Dec 19 1:15PM, 21 Dec 19 1:15PM Leopold   v   East Belmont Leopold Memorial Park (Community Oval No. 1)  
14 Dec 19 1:15PM, 21 Dec 19 1:15PM Grovedale   v   St Josephs Burdoo Recreation Reserve  
14 Dec 19 1:15PM, 21 Dec 19 1:15PM Lara   v   North Geelong Bisinella Oval, Lara  
14 Dec 19 1:15PM, 21 Dec 19 1:15PM Bell Post Hill   v   Newtown & Chilwell Myers Reserve (Myers Reserve 1)  
14 Dec 19 1:15PM, 21 Dec 19 1:15PM Murgheboluc   v   South Barwon King Lloyd Recreation Reserve No. 1  
Round 8
11 Jan 20 12:15PM St Josephs   v   East Belmont St Josephs College (Zampatti Oval)  
11 Jan 20 12:15PM Murgheboluc   v   Leopold King Lloyd Recreation Reserve No. 1  
11 Jan 20 12:15PM South Barwon   v   Bell Post Hill South Barwon Reserve (Reynolds Oval)  
11 Jan 20 12:15PM Newtown & Chilwell   v   Lara KFC Oval, Queens Park (Highton)  
11 Jan 20 12:15PM North Geelong   v   Grovedale Osborne Park (Keith Barclay Oval)  
Round 9
18 Jan 20 12:15PM Lara   v   South Barwon Bisinella Oval, Lara  
18 Jan 20 12:15PM Bell Post Hill   v   Murgheboluc Myers Reserve (Myers Reserve 1)  
18 Jan 20 12:15PM Leopold   v   St Josephs Leopold Memorial Park (Community Oval No. 1)  
18 Jan 20 12:15PM East Belmont   v   North Geelong Winter Reserve (Winter Reserve 1)  
18 Jan 20 12:15PM Grovedale   v   Newtown & Chilwell Burdoo Recreation Reserve  
Round 10
25 Jan 20 1:15PM, 1 Feb 20 1:15PM Leopold   v   Bell Post Hill Leopold Memorial Park (Community Oval No. 1)  
25 Jan 20 1:15PM, 1 Feb 20 1:15PM Lara   v   Murgheboluc Bisinella Oval, Lara  
25 Jan 20 1:15PM, 1 Feb 20 1:15PM Grovedale   v   South Barwon Burdoo Recreation Reserve  
25 Jan 20 1:15PM, 1 Feb 20 1:15PM East Belmont   v   Newtown & Chilwell Winter Reserve (Winter Reserve 1)  
25 Jan 20 1:15PM, 1 Feb 20 1:15PM St Josephs   v   North Geelong St Josephs College (Zampatti Oval)  
Round 11
8 Feb 20 1:15PM, 15 Feb 20 1:15PM Bell Post Hill   v   Lara Myers Reserve (Myers Reserve 1)  
8 Feb 20 1:15PM, 15 Feb 20 1:15PM North Geelong   v   Leopold Osborne Park (Keith Barclay Oval)  
8 Feb 20 1:15PM, 15 Feb 20 1:15PM Newtown & Chilwell   v   St Josephs KFC Oval, Queens Park (Highton)  
8 Feb 20 1:15PM, 15 Feb 20 1:15PM South Barwon   v   East Belmont South Barwon Reserve (Reynolds Oval)  
8 Feb 20 1:15PM, 15 Feb 20 1:15PM Murgheboluc   v   Grovedale King Lloyd Recreation Reserve No. 1  
Round 12
22 Feb 20 1:15PM, 29 Feb 20 1:15PM East Belmont   v   St Josephs Winter Reserve (Winter Reserve 1)  
22 Feb 20 1:15PM, 29 Feb 20 1:15PM Leopold   v   Murgheboluc Leopold Memorial Park (Community Oval No. 1)  
22 Feb 20 1:15PM, 29 Feb 20 1:15PM Bell Post Hill   v   South Barwon Myers Reserve (Myers Reserve 1)  
22 Feb 20 1:15PM, 29 Feb 20 1:15PM Lara   v   Newtown & Chilwell Bisinella Oval, Lara  
22 Feb 20 1:15PM, 29 Feb 20 1:15PM Grovedale   v   North Geelong Burdoo Recreation Reserve  
Round 13
7 Mar 20 1:15PM, 14 Mar 20 1:15PM South Barwon   v   Lara South Barwon Reserve (Reynolds Oval)  
7 Mar 20 1:15PM, 14 Mar 20 1:15PM Murgheboluc   v   Bell Post Hill King Lloyd Recreation Reserve No. 1  
7 Mar 20 1:15PM, 14 Mar 20 1:15PM St Josephs   v   Leopold St Josephs College (Zampatti Oval)  
7 Mar 20 1:15PM, 14 Mar 20 1:15PM North Geelong   v   East Belmont Osborne Park (Keith Barclay Oval)  
7 Mar 20 1:15PM, 14 Mar 20 1:15PM Newtown & Chilwell   v   Grovedale KFC Oval, Queens Park (Highton)  

Fixture Last updated: 6 Nov 19 11:57AM (local time)

Match status (MS)
Match status Progress result entered
Match status Final result entered, unconfirmed
Match status Result in dispute
Match status Final result entered and confirmed
Match status Official result
Matches in red have been copied from another grade as part of a re-grading process. In this case the match will link to the original grade.