Club Results

Grade RND Dates Home Team   Away Team Venue
Under 17 Just 8 20 Feb 21 North Geelong
5/97(cc) P Visentin 50*  K Horrobin 3/5
def by South Barwon Gold
2/175(cc) O Peake 38* J Chislett 29* H Hauenstein 28*  
Osborne Park (Osborne Park 2) 
Under 15 McMahon 8 20 Feb 21 North Geelong White
7/159(cc) S Kilgower 31* T Emery 30* G Foran 30* R Ward 28  Z Dean 3/10
def St. Josephs Slater
8/96 Z Dean 28*  G Foran 2/4 N Murphy 2/20
Windsor Park (Windsor Park 2) 
Kings Funerals Girls League Stage 3 SF 21 Feb 21 St. Josephs McFarlane
3/108(cc) C Finnigan 25*  
def North Geelong
73  S Martini 3/6 M Van Dyke 3/11
St Josephs College (Carey Oval) 
Fulton Hogan Girls League Stage 1 11 21 Feb 21 North Geelong
7/112(cc)  A Croft 4/11
def St. Josephs Rowe
7/107  I Hanna-Phillips 3/4
Osborne Park (Osborne Park 2) 
Under 11 Allen 13 26 Feb 21 North Geelong Black
v North Geelong White
Windsor Park (Windsor Park 2) 
Friday Night Under 13 Jefferies SF 26 Feb 21 North Geelong
v Alexander-Thomson Welsh
Osborne Park (Osborne Park 2) 
Under 15 Shaw 8 20 Feb 21 Bannockburn Thewlis
6/87(cc) R Harding 34* C Hassett 25*  
def by North Geelong Black
1/91 W Hall 36*  
Bannockburn Victoria Park Recreation Reserve (Bannockburn no 1) 
Under 15 Calnon Midweek T20 GF 23 Feb 21 St. Peters Fleeton
8/110(cc) C Leamer 35 H Codd 34  W Hall 3/17
def by North Geelong
5/114 LJ Biddiscombe 31* F Lucas 28*  B Smigowski 3/10
Herne Hill Reserve #2 (Drew Reserve) 
Under 17 Tarbett Midweek T20 4 9 Feb 21 St Peters
3/182(cc) K Marum 41* H Nicol 41* A Podolak 33  
def North Geelong
5/123(cc) JB Rhodes 30 J Kelly 28*  
Herne Hill Reserve #2 (Drew Reserve) 
BWCC Division 1 12 7 Feb 21 North Geelong
7/55(cc)  T Lapham 3/6 D Vigilante 2/3
def by Ocean Grove
1/122(cc) T Lapham 32* A Kot 28*  
Osborne Park (Keith Barclay Oval) 
Division 1 1sts 15 20 Feb 21 Newtown & Chilwell
8/158(cc) C Bingham 70*  A McCann 3/22 T Bagg 2/29
def North Geelong
145 S Hall 43  H Christie 3/37 DP Hodge 2/23 S Allen 2/27
KFC Oval, Queens Park (Highton)  
Division 1 3rds 15 20 Feb 21 Newtown & Chilwell
139 A Kalz 33* C Windt 32  W Milsome 3/31 D Davey 2/20 T Birch 2/29
def by North Geelong
7/200(cc) A Armistead 90 T Gasper 32  L Beale 2/33 BJ Twaddle 2/54
Queens Park (Highton) Shaw Oval 
Division 1 2nds 15 20 Feb 21 North Geelong
9/183(cc) C Alford 67* N Berry 39  J Lewis 2/19 A Hastie 2/26 S Mitchell 2/33
def Newtown & Chilwell
123 D Fleet 37 S Mitchell 28  N Berry 3/20 S McGrath 3/30 H Vivian 2/31
Osborne Park (Keith Barclay Oval) 
Division 1 4ths 15 20 Feb 21 North Geelong
7/157(cc) L Medhurst 49  M Wright 2/18 J Gordon 2/19 J White 2/28
tied Newtown & Chilwell
7/157(cc) H Mitchell 53 J White 43 M Scott 41  G Armistead 2/23 C Couch 2/46
Osborne Park (Osborne Park 2) 
One Day Central (50) Group 1 13 20 Feb 21 St Peters
0/56 N Calnon 28* A FARROW 27*  
def North Geelong
53  N Beattie 4/10 N Walpole 3/10 I Ullah 2/14
Herne Hill Reserve (Drew Oval)