Share:
 

Club Results

Grade RND Dates Home Team   Away Team Venue
Division 1 Turf 1sts GF 24 Mar 18
25 Mar 18
North Geelong
86 S Hall 28  A Willerton 2/15 D McMahon 2/19 Z Walter 2/23
def by East Belmont
4/89 MS Lineker 36  
Newtown No.1. Stinton Oval 
Division 1 Turf 2nds SF 17 Mar 18
18 Mar 18
Grovedale
3/178 A Korth 75* J James 59*  L Hayes 2/58
v North Geelong
175 L Szponar 48 D Pearson 36  LK Hornibrook 3/23 J Romaniw 2/44 D Foott 2/49
Leopold Bank Community Oval No.1 
Synthetic Division 1 GF 24 Mar 18
25 Mar 18
East Belmont
111  S Riseley 5/35 T Birch 4/41
def by North Geelong
172 L Vivian 61 C Millard 42 H Lucas 26  CR Totton 3/23 NG Warren 3/41 BT Knight 2/39
Newtown No.2. Shaw Oval 
Synthetic Division 2 12 3 Mar 18
10 Mar 18
North Geelong
244 N Stonehouse 53 T Batchelor 31  B Ryan 3/15 C Mackay 2/15 B Kamma 2/25
def Leopold
9/228(cc) a flaminiano 34 C Mackay 33 S Cropley 32* S Ash 31  N Graham 4/60 H Vivian 2/24 T Batchelor 2/52
North Geelong No.2, Osborne Park No 2 
Geelong Advertiser Cup Division 1 T20 Pool B 5 12 Dec 17 North Geelong
139 B Szponar 37 M Troy 30 C Balshaw 30  L Kentish 3/13 M McMullan 3/24
def by St Josephs
7/149(cc) L Kentish 35 A Hodgson 28 JD Foss 27  M Troy 2/19 S Hall 2/36
North Geelong No.1, Osborne Park No 1 
Under 17 Just SF 3 Mar 18
4 Mar 18
St Josephs Thomas
2/182 T Courtney 91* M Keane 31 J Mullen 25*  
def North Geelong
6/180(cc) M Tattersall 55 H Lucas 38  J Mullen 3/48
Carey Oval 
Under 15 Emond 10 17 Feb 18
24 Feb 18
North Geelong
93  
def by Geelong City Russell
4/141  
Osborne Park No 2 
Under 13 Royce 10 17 Feb 18
24 Feb 18
Newtown & Chilwell Royce
4/221 A Hastie 32* T Bain 30* T Anastos 29*  A McCutcheon 2/20 B Durden 2/27
def North Geelong
159 J Kirby 34  H Burke 3/13 O Sanders 2/7
Belmont Common No 1 
Under 11 E 14 23 Feb 18 North Geelong Black
v Manifold Heights Blue
Windsor Park No 2 
Under 11 E 14 23 Feb 18 North Geelong White
v St Josephs McKinnon
Osborne Park No 2 
GCA One Day Competition 3rds 18 10 Mar 18 Anakie
7/197(cc) J Tate 50* B Studd 46 A Harding 29  J Ellmer 2/27
def North Geelong Cricket Club
191 J Rhodes 67 B Podger 47 J Ellmer 25  M Habib 4/20 D McMahon 4/25 B Studd 2/16
Newtown No.3. Belmont Common No.2 
GCA One Day Competition 5ths 2 21 Oct 17 Lara
142  C Fisher 3/16 G Pont 3/21 C King 2/23
def by North Geelong
7/209(cc) J Ellmer 48 S Hutchins 40 G Foran 27*  T Longley 2/31
Lara Reserve - Oval 3 Primary School 
Renegades Girls Cricket League Under 18 GF 11 Mar 18 Marshall Voysey
6/76(cc)  S Kirby 3/7
def by North Geelong
6/78  E Daffy 2/11
Noble St Oval 
Renegades Girls Cricket League 15 and Under 10 25 Feb 18 St Josephs
6/87  C McCutcheon 2/13
def North Geelong
47  E Brooks 4/8
Noble St Oval 
Under 15 Midweek T20 Division 4 GF 27 Feb 18 St Peters
3/138(cc) M Sorgiovanni 31* j sorgiovanni 31* A Bloink 30*  
def North Geelong
4/123(cc)  
Drew Oval 
Under 17 Midweek T20 Division 2 GF 27 Feb 18 Newtown & Chilwell 1
95 J Royce 37  
def by North Geelong
7/152(cc) L La Cava 45 H Lucas 36  L Rundle 2/21 J Hutchinson 2/26
Shaw Oval