Share:
 

Club Results

Grade RND Dates Home Team   Away Team Venue
Division 1 1sts 5 16 Nov 19
23 Nov 19
North Geelong
7/284(cc) L McCann 81 D Vassiliou 56 S Hall 53 B Szponar 35  B Brown 2/17 D Grozdanovski 2/83
v Murgheboluc
Osborne Park (Keith Barclay Oval) 
Division 1 2nds 5 16 Nov 19
23 Nov 19
Murgheboluc
84  S McGrath 3/16 C Ferguson 3/19 T Birch 2/17
v North Geelong
1/86 A Armistead 55* L Szponar 28  
King Lloyd Recreation Reserve No. 1 
Division 1 4ths 6 16 Nov 19
23 Nov 19
Murgheboluc
265 M Plant 84 G Watson 75 G Wilson 36  J Hills 2/24 J Brown 2/37 JB Rhodes 2/43 D O'Brien 2/73
v North Geelong
0/40 J Czajkowski 31*  
King Lloyd Recreation Reserve No. 2 
Division 1 3rds 5 16 Nov 19
23 Nov 19
North Geelong
6/349(cc) C Alford 133 H Vivian 85 X Norman 35 D Davey 30 F Clatworthy 26  J Doedee 5/120
v Murgheboluc
Osborne Park (Osborne Park 2) 
Division 1 T20 Pool B 2 12 Nov 19 North Geelong
8/119(cc) A Fergusson 52*  O Dunipace 3/19 J Grozdanovski 2/27
def Murgheboluc
5/86(cc) AR Umeed 26  A McCann 2/14
Osborne Park (Keith Barclay Oval) 
Geelong Renegades Girls League - Stage 1 4 17 Nov 19 Ocean Grove White
4/102  SK Emery 2/6
def North Geelong
6/79(cc)  A Coghlan 2/7
Ocean Grove Memorial Recreation Reserve 
Geelong Renegades Girls League - Stage 2 4 17 Nov 19 North Geelong
2/117  
def St. Josephs Appleford
6/101(cc)  L Kelly 2/5
Osborne Park (Osborne Park 2) 
Under 15 Douglas 5 16 Nov 19
23 Nov 19
South Barwon Gold
4/45  
v North Geelong
57  
South Barwon Reserve (Oval 7) 
Under 17 Just 5 16 Nov 19
23 Nov 19
North Geelong
9/188(cc) P Visentin 58 NJ Down 25  
v St. Peters
Osborne Park (Osborne Park 2) 
Friday Night Under 13 Jefferies 5 15 Nov 19
22 Nov 19
North Geelong
1/150 H Marles 33* F Lucas 30*  
v Bell Post Hill/Bannockburn
3/88  
Osborne Park (Osborne Park 2) 
Under 13 Beaumont 5 16 Nov 19
23 Nov 19
North Geelong
5/91 D Murphy 27*  
v Barrabool
4/116 C Hanegraaf 30* A Hunter 25  H Fevrier 2/11
Windsor Park (Windsor Park 2) 
One Day Central (50) 5 16 Nov 19 Highton
1/81 R Thompson 55*  
def North Geelong
75 R Biviano 27  S Kanapathy 4/18 S Vallabha 2/13 J Jahn 2/23
Mt Duneed Reserve 
Under 11 Allen 5 15 Nov 19 Geelong West
v North Geelong Black
Bakers Oval 
Under 11 Allen 5 15 Nov 19 North Geelong White
v Manifold Heights Blue
Windsor Park (Windsor Park 2) 
Womens T/20 North 1 17 Nov 19 Shelford
8/56(cc) K Mellross 33  H Fitzsimmons 3/7
def by North Geelong
2/60 J Stewart 25  
Osborne Park (Osborne Park 2)